ÇİZGİSEL KARİKATÜR KİTABI

ÇİZGİSEL KARİKATÜR KİTABI

Türk Tabipleri Birliği Yayınları tarafından yayınlanan Halis Dokgöz’ün 25 yıldır çizdiği karikatürlerden oluşan “ÇİZGİSEL” karikatür kitabı çıktı.
Önsözünü Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof.Dr. Gencay Gürsoy’un yazdığı kitapta ayrıca Brezilyalı ünlü çizer Carlos Amorim, Tan Oral, Raşit Yakalı, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği başkanı Hüseyin Çakmak, Almanya’dan Don Quichotte Dergisi editorü Erdoğan Karayel, İsviçre’den Dünya Sağlık Örgütü’nde çalışan Doç.Dr. Ümit Kartoğlu, Psikiyatrist yazar Dr.Kaan Arslanoğlu, Prof.Dr. Şebnem Korur Fincancı, Prof.Dr. Oğuz Polat, Prof.Dr. Sermet Koç, Prof.Dr. Nadir Arıcan ve Yrd.Doç.Dr. Muhammet Can’ın karikatürler üzerine değerlendirmeleri de yer almaktadır.
Kitap, Dokgöz’ün 1985’den beri çizdiği karikatürlerden bir seçki niteliği taşımaktadır. Karikatürler daha çok tıp, sağlık ortamı, hekim-hasta ilişkileri, insan hakları, çocuk hakları, çevre gibi toplumsal yaşama ilişkin geniş bir perspektiften bakıyor. Renkli kuşe kağıda baskılı kitap çizerden ve Türk Tabipleri Birliği’nden temin edilebilir.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİ
GMK Bulvarı Şehit Daniş Tunalıgil Sok. No: 2 Kat: 4, 06570 Maltepe- ANKARA / TÜRKİYE
Telefon: (0 312) 231 31 79 (pbx) Faks: (0 312) 231 19 52-53
http://ttb.org.tr e-posta: [email protected]